Novinky

Zemřel Glenn Frey z Eagles ( 19.01.2016 )

V pondělí 18. ledna nečekaně zemřel Glenn Frey, jeden ze zakládajících členů Eagles. Před třemi týdny podstoupil operaci střev a nakonec podlehl na kombinaci zánětu žlučovodu a zápalu plic.

Eagles začínali jako doprovodná kapela Lindy Ronstadt a svou debutovou desku vydali v roce 1972. Glenn Frey tvořil s bubeníkem Donem Henleym ústřední autorskou i interpretační dvojici. Sólově zpíval hity jako "Take It Easy", "Tequila Sunrise", "Lyin' Eyes", "Already Gone" nebo "Peaceful Easy Feeling". Po rozpadu Eagles v roce 1980 vydal několik úspěšných sólových desek, kde slavil největší úspěch s hitem "The Heat Is On", který byl použit ve filmu Policajt v Beverly Hills. Eagles se obnovili v roce 1994 a na nepravidelná turné vyjížděli až do loňského roku, kdy na konci červenci ukončili dvouleté turné "History of the Eagles". Forbes vyhlásil Eagles jako 5. nejvýdělečnější koncertní umělce roku 2015 s tržbami 73,5 milionu dolarů.

Eagles měli být oceněni na konci prosince při výročních Kennedy Center Honors, ale z důvodu operace Glenna Freye požádala kapela o přesunutí této pocty až na příští rok, aby mohli být kompletí. To už se bohužel nestane. Glenn Frey zemřel ve věku 67 let. Čest jeho pamatáce.  

Zpět
rtfjkiro (05.11. 2016)

1